Začínáte s hraním na PC, ale nevíte jak na to? Ideální tipy pro vás

16

Ať už přecházíte z konzoly nebo zkoušíte hraní her poprvé, získání nového herního počítače je vždy vzrušující. S každým dalším rokem se herní průmysl zvětšuje a zvětšuje a existuje tolik skvělých her, které je možné vyzkoušet, a tolik komunit, aby se připojily.

Jako nový hráč se vám to všechno může zdát trochu ohromující, ale jakmile se dostanete do rukou herní komunity a vašeho počítače, budete si toho moci hodně užít. V tomto článku jsem zmínil několik tipů a triků, které pomohou novým hráčům PC dostat z hraní maximum.

Pořiďte si správné herní periferie

Na stroji a displeji CPU jste utratili slušné množství peněz; je spravedlivé sladit je s nejkvalitnějším příslušenstvím. Pokud budete hrát hru se stejnou obyčejnou myší, klávesnicí a sluchátky, nebudete si moci užít plný zážitek.

Doporučuje se trochu investovat do tohoto příslušenství a pořídit si herní myš, klávesnici a náhlavní soupravu Razer s dalšími funkcemi. Pokud také neradi hrajete na myši a klávesnici, nedělejte si s tím starosti. Vždy můžete použít ovladač Xbox Live pro Windows, který je široce dostupný.

Steam je základ

Nejste hráčem PC, dokud si nestáhnete Steam do počítače. Steam je online herní platforma, která je známá svou širokou paletou her a svou herní komunitou. Má největší knihovnu a na této platformě najdete většinu počítačových her. Od DOTA po Grand Theft Auto V najdete všechny oblíbené hry na Steamu. Už nemusíte chodit do obchodů a kupovat si tato DVD.

Hru si můžete zakoupit online a stáhnout si ji přímo do počítače. Steam má také úžasnou herní komunitu, kde můžete přátele hrát hry pro více hráčů, díky čemuž je zážitek ještě zábavnější.

Udělejte si pohodlí

Bez ohledu na to, kolik sebeovládání si myslíte, že máte, když hrajete hry na PC, jsou natolik návykové, že budete sedět hodiny ve stejném prostoru. I když je zábavné hrát vzrušující hry, které vás přilepí na sedadlo, je také důležité, abyste své okolí uklidnili.

Nejprve se ujistěte, že máte pohodlnou židli, která správně podporuje vaše záda a boky. Pak si pořiďte stůl, který je pro vás vhodný a jehož výšku lze upravit. Pořiďte si také ochranné brýle, abyste si nepoškodili oči.

Udržujte čisté své okolí i počítač

Viděl jsem lidi, kteří jsou velmi neopatrní při hraní her a nikdy je nečistí. Výsledkem je, že se jejich PC velmi snadno poškodí a musí ho několikrát vyjmout k opravě.

Důrazně doporučujeme pravidelně čistit počítač, abyste se ujistili, že se uvnitř nelepí špína. K čištění prachu můžete také použít fén, protože je to velmi jednoduché.

Využívejte steam refundy

Když si hráč musí koupit hru online, může ho zmást tolik věcí. Online hry stojí slušné množství peněz, a pokud si koupíte hru online a okamžitě zjistíte, že to není podle vašich představ, pak to může být velmi nepříjemné.

To dříve bylo velkým problémem pro lidi, kteří si hry koupili ve službě Steam před rokem 2015, protože pokud se jim hra nelíbila, jejich peníze byly ztraceny. Steam si však problém rychle uvědomil a přidal možnost vrácení peněz za nákupy her, což lidem usnadnilo vyzkoušení dalších her.

Pokud se vám hra nelíbí, můžete požádat o vrácení peněz ze služby Steam a můžete si koupit další. Mějte na paměti, že pokud jste hru hráli déle než 2 hodiny nebo jste ji vlastnili déle než 30 dní, bude získání náhrady poměrně obtížné.

Nebojte se zkoušet nové věci

Když jsem se pustil do hraní her, většinou jsem se zabýval akčními a střílečkami z pohledu první osoby, takže jsem jiným druhům her moc nevěnoval pozornost a nemyslel jsem si, že jsou hodné mého času.

Jednoho dne jsem však měl chuť vyzkoušet něco nového a dostal jsem pár záhadných her. Až po jejich hraní jsem si uvědomil, jaké úžasné byly tyto hry. To ve mně vyvolalo zvědavost a pak jsem pokračoval ve zkoušení různých druhů her, včetně her o životním stylu, válečných strategických her a arkádových her typu jeden na jednoho.

Proto se velmi doporučuje, abyste občas dostali hru, která se liší od toho, co obvykle hrajete. Nezapomeňte si před zakoupením přečíst některé recenze nebo zkontrolovat jejich herní trailer.

Vyzkoušejte si módování her

Jednou z největších výhod herního počítače je to, že na něj můžete nainstalovat mody a změnit hru na něco úplně nového. To je luxus, který si mnoho konzolových videoher nedokáže užít.

Pokud jste si hraní určité hry užili a je vám smutno, že skončila, můžete si kdykoli prohlédnout mody na internetu. Tyto mody vám umožní přidat do hry nový příběh nebo můžete také přidat nové postavy. Například pokud hrajete Fallout 4, můžete k němu získat nejnovější mody a ve své hře můžete využívat všechny další skvělé funkce.

Nepřežeňte to

Nelze popřít, že PC hry jsou zábavné a skvělý čas. Ve skutečnosti existuje spousta her, ze kterých se můžeme naučit mnoho skvělých lekcí a získat další znalosti.

Přestože všichni milujeme hraní her, měli bychom se vyvarovat přehánění. Pokud hrajete hry po dobu 8 hodin, může to vážně poškodit vaše zdraví. Doporučuje se tedy, abyste si sami vytvořili herní plán a drželi se ho. Nehrajte hry příliš dlouho a sledujte svou digitální pohodu pomocí aplikací.