Zdá se, že Twitch zachytil většinu streamerů Mixeru

7

Zdá se, že se streamery hrnuli do Twitch z Mixeru poté, co služba pro živé vysílání ve vlastnictví společnosti Microsoft oznámila plány na ukončení v červnu. Nová zpráva ukazuje, že podíl Twitch na hodinách vysílaných na hlavních platformách pro živé streamování vyskočil v tomto čtvrtletí o více než 14 procentních bodů, což odňalo téměř identický podíl na trhu přes 14 procent, který si dříve Mixer držel.

Vzhledem k tomu, že Mixer není v obraze, skončila společnost Twitch s 91,1 procenty všech hodin strávených streamováním na těchto platformách mezi červencem a zářím, podle nové zprávy společnosti Streamlabs & Stream Hatchet, která zkoumala aktivity streamování na Twitch, YouTube a Facebook Gaming. Facebook Gaming během tohoto období mírně vzrostl na 3,4 procenta z 2,4 procenta a YouTube se mírně snížil na 5,5 procenta ze 6,7 procenta.

To, že Twitch zvítězil, je obzvláště pozoruhodné, protože Facebook se opravdu snažil zachytit streamery Mixeru. Spolupracuje se společností Mixer, aby pomohla streamerům nastavit novou platformu, a společnost Mixer začala inzerovat Facebook Gaming během posledního měsíce online. Web společnosti Mixer stále předává Facebook Gaming ještě dnes. Zjevně to nestačilo na to, abyste přesvědčili streamery Mixeru, aby si vybrali dalšího smolaře v prostoru streamování.

„Hodiny streamované“ je užitečná metrika pro určení, kde streamery tráví svůj čas, ale není to nutně důležitá metrika. Tyto platformy primárně soutěží o sledovanost a v této oblasti Twitch ve skutečnosti ztratil půdu pod nohama. Zpráva nyní uvádí, že společnost Twitch dosáhla 63,6% podílu na trhu, což je pokles ze 67,6%. To by mělo být obzvláště znepokojivé, protože YouTube i Facebook Gaming v tomto čtvrtletí vzrostly; Mixer tvořil pouze 1,4 procenta streamovaných hodin, takže tyto služby rostou rychlejším tempem než Twitch.

Streamovací sledovanost letos explodovala, a to částečně díky tomu, že lidé uvízli uvnitř a hledali nové věci ke sledování. Zpráva odhaduje, že celková sledovanost ve všech třech službách byla v minulém čtvrtletí 7,46 miliardy hodin, oproti 3,89 miliardám v předchozím roce.