ZTE oznamuje první telefon na světě s selfie kamerou pod displejem

6

Po chvíli škádlení společnost ZTE splnila svůj slib uvést na trh první komerční smartphone na světě se selfie kamerou zabudovanou do displeje. Axon 20 5G se, kromě své hlavní funkce, ukazuje jako poměrně střední zařízení.

ZTE říká, že 32megapixelový fotoaparát s nízkým displejem byl umožněn díky použití „materiálu s vysokou průhledností, který zahrnuje nové organické a anorganické filmy“, jakož i optimalizovaných softwarových algoritmů k vyrovnání dopadu na kvalitu obrazu.

Samozřejmě je těžké to posoudit, aniž byste telefon viděli osobně a fotoaparát vyzkoušeli v praxi. Je také sporné, jakou hodnotu tato funkce nabízí při děrování, vyskakovacím okně nebo dokonce zářezu. Ale uvidíme.

Telefon je založen na procesoru Snapdragon 765G, což pravděpodobně umožňuje jeho tloušťku pouhých 7,98 mm, včetně připojení 5G a baterie 4 220 mAh. Obrazovka je 6,92palcová OLED se snímačem otisků prstů na displeji.

Pole zadní kamery obsahuje 64megapixelový primární senzor a 8megapixelový ultrawide s 2megapixelovou hloubkou a makro senzory. K dispozici jsou možnosti pro 6 nebo 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB úložiště a je zde slot pro kartu microSD.

Axon 20 5G je k dispozici na objednávku v Číně již od 2198 juanů (~ 320 $). Jinde zatím není slovo o možném vydání.